AKTEL YAPI SANAYİ ve  TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'NİN WEB SAYFASINA HOŞGELDİNİZ

 

 

 

 

 

 

                        

 

Şirket Profilimiz:

         Şirketimiz 1986 yılında Adana’da kurulmuştur. Kuruluş esasında şirketin amacı; altyapı taahhüt sektöründe faaliyet göstermek olarak saptanmıştır. Geçen yıllar içinde Şirketimiz alanında bir çok işi bitirmiş ve mali yapısını güçlenmiştir. Son artışlarla birlikte ödenmiş sermayesi 1.500.000,-YTL’na çıkmıştır. Bankalar nezdinde önemli bir güvenirliğe sahip olan Şirketimiz, başta Yapı ve Kredi Bankası, Pamukbank, Oyakbank, Koçbank, Finansbank, Tekstilbank, Denizbank olmak üzere birçok banka ile kredili çaılşmakta olup, halen hem nakti hem de gayri nakti olarak 100.000.000,-YTL’nın üzerinde referans kredilerine sahiptir.

     Ortak yapısı ve bugüne kadarki faaliyeti, Şirketimizin kuruluş amacına uygun hareket ettiğini göstermektir.

 

Şirket Ortakları:

 

Adı Soyadı ve Mesleği

 

Hisse Oranı

 

Görevleri

Nafiz ÇUBUKÇU

Elektrik Y. Müh.

%56

    Haberleşme Eski Genel Müdürü

PTT Planlama Eski Başmühendisi 

Şirket Müdürü

Erol ÇUBUKÇU

Dr. Nükleer Müh.

%25

     Şirket Müdürü

Sevgi ÇUBUKÇU

Elektrik Y. Müh.

%19

     Şirket Ortağı

 


Şirketimizin Bugüne Kadar Yaptığı İşler:

 

            Şirketimiz, kuruluşundan itibaren, altyapı taahhüt sektörü ağırlıklı olarak faaliyet göstermiştir. Kuruluşunun ardından, ilk iş olarak 1987’de Ceyhan (Adana) PTT Telefon Şebekesi işini üstlenmis, ardından PTT Kayseri Bölge Başmüdürlüğü’nden, Kayseri Yenimahalle, Fevzi Çakmak Mahallesi, Mimar Sinan, Felahiye ve Sarız Telefon Şebekesi Grup ihalelerini almıştır. Aynı yıl, PTT Adana Bölge Başmüdürlüğü’nden İskenderun 2. Bölge, Samandağ, Serinyol ve Kavaklıoluk’tan oluşan grup ihalesini üstlenmiştir.

 

            Art arda alınan telefon şebeke inşaatı işleri nedeniyle Şirketimiz öncelikle telekomünikasyon sektörüne ağırlık vermiştir.  1990 yılında altyapı taahhüt alanındaki faaliyet yelpazesini genişletmek için ANKARA ASKİ Genel Müdürlüğü’nden Macun Mahallesi Pissu Kan. İnş İşi’ni EKŞİTAŞ A.Ş. ile ortak olarak almış ve tamamlamıştır.

 

            Ne var ki, büyük çaplı projeler olan, 1991 yılında AKTEL (Pilot Ortak) - HAMA - HES Kablo ortaklığı şeklinde Eskişehir-Kütahya-Bilecik ve ardından 1996 yılında AKTEL (Pilot Ortak) - ÇAĞDAŞ İnş. ortaklığı şeklinde Adana II. Bölge (Doğu - Hatay) Global Şehiriçi Telefon Şebeke İnşaatları İşlerinin alınması ile Şirketimiz telekomünikasyon alanındaki faaliyetine ağırlık vererek devam etmiştir.

  

            Şirketimiz, altyapı taahhüt sektöründeki faaliyet alanını genişletmek üzere esas atılımını 1998 yılında gerçekleştirmiştir.  Anılan yıl öncelikle İller Bankası Genel Müdürlüğü’nden Uzunköprü (EDİRNE) Kanalizasyon Şebeke İnşaatı ve Keşan (EDİRNE) İçmesuyu Tesisi İnşaatı işlerini almıştır.  Ardından DSİ XXII. Bölge Müdürlüğü’nden Taşlıdere Vadisi Islahı 1. Kısım S.E. İnş. İşi’ni alarak yüklenmiştir.

 

400.000.000.000,-TL keşif bedelli (1998 B.F.) Keşan (EDİRNE) İçmesuyu Tesisi İnşaatı İşi kapsamında, verilen süre uzatımlarına göre bitirmemiz gerekenden çok erken olarak, 04 Ocak 2002 tarihi itibarı ile isale hattı inşaatını tamamlamış bulunuyoruz.  Söz konusu işe ek olarak, %30 keşif ilavesi dahilinde yeni bir şebeke imalatının verilmiş olup, çalışmalar 2003 yılı içinde bitirilerek geçici kabulü tamamlanmıştır.

 

DSİ XXII. Bölge Müdürlüğü’ne taahhüt ettiğimiz 1.000.000.000.000,-TL keşif bedelli (1998 B.F.) Taşlıdere Vadisi Islahı 1. Kısım S.E. İnşaatı İşi ile taşkın koruma inşaatında da deneyim kazanan Şirketimiz, 2001 yılında, Dünya Bankası kredisi ile yaptırılacak olan TEFER Projesi kapsamında Mengen Taşkın Koruma Tesisleri Rehabilitasyonu İnşaatı İşi’nin ihalesini 988.765.000.000,-TL bedelle, yine AKTEL (Pilot Ortak) - ÇAGDAS İnş. ortaklığı olarak almıştır.  30 Nisan 2002’de sözleşmesi imzalanan bu işimizde imalat tamamlanmış ve geçici kabulü yapılmıştır.

 

07 Haziran 2002 tarihinde İZSU Genel Müdürlüğü ile sözleşmesi imzalanan, kanalizasyon ve dere ıslahı işlerini içeren, Gaziemir (Damlacık, Zeytinlik, Havaalanı Dereleri ve Kolları) ile Konak (Uzundere ve Çitlenbik Dereleri Yan Kolları) İlçeleri Dereleri Islah İnşaatı İşini yüklenmiştik.  Söz konusu işimizin imalatı 10 Mart 2003 tarihinde tamamlanıp geçici kabulü yapılmıştır.

 

Telekomünikasyon sektöründe fiber optik kablo tesisi alanında yurtdışında K.K.T.C.’nde 1996 yılında edindiğimiz deneyimi, 24 Temmuz 2002 tarihinde, Türk Telekom A.Ş. ile 10.000 km Fiber Optik Kablo Tesisi İşi’nin bir bölümünü üstlenen Türk Kablo A.O.’nın yüklenimindeki işlerin komple olarak taşeronluğunu üstlenerek yurtiçine aktarmış bulunuyoruz. Bu proje kapsamında günümüze kadar 600 km’nin üzerinde fiber optik telefon şebekesi firmamızca tesis edilmiş ve geçici kabulü yapılarak hizmete sunulmuştur.

 

05 Şubat 2002 tarihinde yapılan ve tüm Türkiye’yi kapsayan telefon şebeke inşaatı ihalelerine katılan Şirketimiz, 18.518.465.280.000,-TL keşif bedelli Adana-Hatay-Osmaniye Erişim Şebekeleri Global İhalesini kazanmış ve bu alandaki faaliyetine devamını garanti altına almıştır. 2005 yılı başında, Kocaeli ve Sakarya illerindeki erişim şebekelerinin yapımı da bu sözleşme kapsamına alınmış olup, sözleşme 2005 yılı içerisinde tamamlanmıştır.


 Adres Bilgileri :

Telefon
(312) 499 34 74
Faks
(312) 499 35 75
Posta adresi
Taşpınar Köyü Bağ Yolu No: 326 Gölbaşı 06837 ANKARA
Elektronik posta
Şirket yöneticisi      : Erol ÇUBUKÇU
E-Posta                 : mail gönder
Web Yöneticisi       : mail gönder

 

[ Giriş ] Haberler ] Ürünler ] Hizmetler ]

Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi aktelyapi@tr.net adresine gönderin.
Telif Hakkı © 2006 AKTEL LTD.ŞTİ.
Son değiştirilme tarihi: 04/01/07